PODZIMNÍ UPDATE ŠATNÍKU

24 / 09 / 2018

Když se řekne podzim, představím si:

ranní chlad a brzkou večerní tmu / horké čaje / mlhavé počasí / dýňovou polévku / spadané kaštany / pálení svíček / zabarvené listí a dlouhé procházky / čtení knih a čtenářské výzvy / večerní seriály a filmy, na které přes rok nebyl čas / bubnování deště za okny / sbírání hub / úklid zahrady / lenošení na gauči bez výčitek

No, nezní to idylicky? Podzim umí být krásný, ale také melancholický až ponurý. Vše záleží na našem úhlu pohledu. Proto si podzim užívejme se vším, co přináší, tak jako každé roční období.


S podzimem přichází i nutný úklid šatníku, který by podle mého názoru měl vypadat následovně:

  1. vytřídění nenošených kousků (prodání např. na vinted.cz, darování, výměna, textilní kontejner)
  2. úklid letního oblečení (v šatníku ponechte pouze kousky, které lze na podzim vrstvit, ostatní uložte k zimnímu spánku)
  3. vytvoření základu šatníku (tj. oblečení, které nosíte pravidelně – kalhoty, košile, trička, šaty, svetry, saka, kabáty, lehké bundy)
  4. rozdělení podle barev (pro lepší orientaci a kombinování)
  5. úpravy, opravy a čištění (pokud jste podzimní/zimní oblečení nenechali opravit nebo vyčistit na jaře, teď je ten nejvyšší čas)
  6. doplnění šatníku (takto připravený šatník si nový kousek určitě zaslouží, nakupujte ale s rozmyslem a raději investujte do kvalitního oblečení nebo bot)

 

Pokud se rozhodnete doplnit svůj podzimní/zimní šatník, mám pro vás několik tipů:

 • nečekané poklady – zkuste zabrousit do “cizí” skříně, třeba takový přítelův nebo maminčin svetr nemusí být vůbec k zahození 
 • second handy – jak všichni víme, tady je to dost o štěstí, ale pokud budete pravidelnými návštěvníky, určitě se zadaří (já tento týden sehnala v pražském second handu “To nejlepší z druhé ruky” 2 krásné svetry #happyhappy)
 • Vinted.cz online market, který díky obrovskému množství nabízených věcí vyžaduje dost času a trpělivosti
 • SWAP  swap = výměna, ideální možnost, jak se zbavit funkčního ale již nechtěného oblečení a jak najít nové a originální kousky (!!! od 24.9. – 30.9. se v Praze koná Týdenní SWAP se zajímavým doprovodným programem, určitě doražte, třeba se potkáme) 
 • ušij si / upleť si sám – zde už záleží na šikovnosti a kreativitě, já si minulý rok zkoušela uplést šálu a díky své netrpělivosti (nebo nešikovnosti?) jsem skončila cca ve 3/4, šálu nakonec doplétala moje zručná kolegyně // tip → co takhle zkusit jednoduchou čelenku?
 • obchody s udržitelnou módouNILA, EtikButik, Green butik, Eco Fashion Labels, Bohempia, tyto obchody nyní nabízejí nové podzimní kolekce, které jsou plné krásných svetrů, roláků, šatů a bot ♥ – určitě se zajděte podívat a pokud nejste z Prahy, jukněte na jejich e-shopy 

 

instasize_180920123750

nádech podzimu v NILE 

Co se týče mého podzimního šatníku, pro letošní rok jsem si zvolila 4 hlavní barvy, které jdou krásně kombinovat:

Paleta

světle růžovou / tělovou – vínovou – šedou – tmavě modrou 

 
Trocha inspirace… 🙂 

FotoJet

zdroj: všechny fotky Pinterest

 

A nyní bych vám ráda ukázala můj podzimní šatník. Není samozřejmě kompletní, pár svetrů a nějaká ta bunda tam ještě chybí. Šlo mi jen o názornou ukázku toho, jak bude můj letošní šatník, co se barev týče, asi vypadat. “Bohužel”, díky těhotenství = rostoucímu bříšku, si na některé kousky budu muset do prosince počkat. 🙂 Na stojanu můžete vidět i oblečení a boty z běžných řetězců jako je Promod, H&M, New Yorker, F&F, Deichmann a Footshop. Jedná se o starší kousky (kromě nesmrtelné klasiky Reebok Leather White), které mám pořád ráda a nedám na ně dopustit. Zbytek oblečení a bot jsem zakoupila v obchodech s udržitelnou módou nebo second handech (více v popisku pod fotkou). 

tm. modré šaty – second hand / tm. šedý svetr s rolákem – WIN WIN love / bílé tričko z biobavlny – Tchibo / květované šaty – second hand / pruhované šaty Armedangels – NILA / červený svetr – second hand 1981 /  vínový žíhaný + sv. růžový svetr – second hand / baleríny Wills Vegan Shoes – EtikButik.cz / tenisky Veja – NILA / punčocháče Swedish Stockings – NILA / kožená tělová kabelka – Olympus / modrá papírová kabelka – Uashmama /  korále – MA.RI / koženkové psaníčko – DIY

koženkové psaníčko – DIY

boty  Veja – NILA


A co vy? Jste už na podzim připravení? Plánujete úklid šatníku? Nebo si zalezete pod deku a budete se těšit na jaro? 🙂

Airbnb
share google+ facebook pinterest

Speak your mind   ( 2 )

Leave a Reply

Your email address will not be published

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.