BÍLÉ TRIČKO Z BIOBAVLNY JAKO DŮLEŽITÁ SOUČÁST ŠATNÍKU

30 / 09 / 2017

Víte, kde se nejlíp píšou články? V letadle, kde máte mooooře času (a kde nemáte na práci důležitější věci) a nebo na letišti, když čekáte na navazující let. Dnešní článek, který píšu z londýnského letiště, jsem původně chtěla vydat ještě před naším odletem na Floridu tak, aby korespondoval s počasím, ale všechno se semlelo tak rychle, že nebyl čas a vlastně ani chuť. To víte, hurikány nenaplánujete… Poslední dny před naším odjezdem byly plné stresu a nejistoty. Jeden den jsme byli rozhodnuti pro odlet a druhý zase ne. Občas nejsou věci tak, jak byste si představovali a nezbývá nic jiného, než se s tím nějak poprat. No, dnes už naštěstí můžu říct, že všechno dobře dopadlo a my jsme tak užili nádhernou dovolenou, o které se nám před pár týdny ani nesnilo. 🙂

Ale teď už zpět k článku. Bílé tričko považuji za naprostý základ mého šatníku a to z několika důvodů:

  1. nepodléhá módě a trendům
  2. může se kombinovat na tisíc způsobů
  3. je vhodné pro kteroukoliv věkovou kategorii
  4. dá se nosit při každé příležitosti

_MG_4033

tričko – EtikButik / džíny – Mango / kabelka – second hand / šátek – second hand / pantofle – Birkenstock (Urbanlux)

_MG_4080

Obyčejné bílé tričko dnes seženete prakticky v kterémkoliv obchodu s oblečením. My se ale zaměříme na zelenější variantu, tedy tričko z organické bavlny neboli biobavlny, které koupíte bohužel jen ve vybraných obchodech/e-shopech. Je to pár měsíců, co jsem se začala zajímat o slow fashion, o to, co nosím, o samotné materiály a bílé tričko z biobavlny bylo vlastně takovým mým prvním krůčkem.

Tričko, které vidíte na prvních fotkách, je z obchodu EtikButik, jehož majitelkou je moc milá Olga Gajarová. Olgu jsem poznala úplnou náhodou na workshopu “Tour po second handech”, kde byla naším hostem. Na samotném workshopu jsme si mohly prohlédnout některé kousky, které nabízí ve svém e-shopu a upřímně?! Byla jsem nadšená! Všechno oblečení bylo z příjemných materiálů a vhodné pro každodenní nošení.

“EtikButik.cz je e-shop s výdejnou a showroomem v Praze, který nabízí stylové a cenově dostupné oblečení od etických a udržitelných značek, vybrané kousky českých designérů a veganskou obuv a doplňky.” [EtikButik.cz]

Tričko značky Stanley&Stella je ze 100% česané organické bavlny a “pyšní” se certifikátem GOTS a FWF. Certifikát GOTS je nejuznávanějším standartem bio textilu a garantuje splnění nejvyšších etických i ekologických požadavků od semínka až po distribuci výsledného produktu. Fair Wear Foundation se zaměřuje na zlepšení sociálních podmínek lidí, pracujících v oblasti oděvního průmyslu.

2PLNÁ


_MG_4143

Druhé tričko je vyrobeno ze 100 % ekologicky pěstované bavlny, certifikované podle OCS 100 a zakoupila jsem ho v e-shopu spol. Tchibo. Certifikace OCS 100 znamená, že výrobek byl vyroben minimálně z 95 % surové biobavlny. Tento certifikát však nezahrnuje žádná kritéria pro chemické látky, používané postupy a ani nereguluje bezpečné a etické pracovní podmínky.

I přes tuto certifikaci však považuji tento produkt za určitý krok dopředu. 🙂 Více informací o udržitelnosti spol. Tchibo najdete tu.

_MG_4137

tričko – Tchibo / džíny – Levis / šátek – second hand / proutěný koš – farmářské trhy na Kulaťáku / pantofle – Birkenstock (Urbanlux)

a

Bílá trička mám zkrátka ráda a s objevením biobavlny ještě raději!

Mějte se krásně a užívejte podzim! 🙂


Za fotky moc děkuju Jitce! ♥

Airbnb
share google+ facebook pinterest

Speak your mind   ( 0 )

Leave a Reply

Your email address will not be published

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.