JEDNU DROŽĎOVOU MASKU, PROSÍM!

28 / 02 / 2016

Líné nedělení ráno. Ano, přesně takhle bych to moje dneska pojmenovala. Vzbudila jsem se už v půl osmé naprosto vyspalá. Možná za to můžou ty hory, kde jsme trochu vyspávali. 🙂 Ještě hodinku jsem se převalovala a pak jsem naběhla do koupelny, kde jsem několik minut zkoumala svůj ne příliš šťastný obličej. Ta pleť by něco potřebovala, běželo mi hlavou. Horský mráz a studený vítr jí moc nepomohli, co si budeme povídat.

Už delší dobu si pohrávám s myšlenkou, že bych mohla vyzkoušet nějaké domácí masky a jelikož avokádo nepřežilo naší týdenní dovolenou (sad story), přišlo na řadu droždí.

1

Droždí obsahuje velké množství vitaminu B, což působí blahodárně na naši pleť. Drožďová maska pleť hezky vyčistí, dodá ji vitalitu, redukuje kožní maz a tím pádem je vhodná i pro lidi, kteří mají problémy s akné. Drožďovou masku lze připravit pro všechny typy pleti – normální, suchou a citlivou, mastnou a problematickou. Stačí jen poupravit složení.

Já zvolila jemnější verzi masky pro suchou a citlivou pleť.

Potřebné suroviny:

  • půlka čerstvého droždí 20 g
  • olivový olej extra virgin (neměl by být studený) – cca 1 lžíce
  • špachtle/štětec

Droždí rozdrobíme na malé kousky, přidáme k němu olivový olej a rozmícháme do hladké kaše. Necháme 2 minuty odležet, aby se droždí s olejem hezky propojilo. Poté nanášíme štětcem nebo špachtlí na celý obličej kromě okolí očí a necháme zaschnout 10-15 minut. Pleť by před nanášením masky měla být samozřejmě odlíčená a očištěná. Zaschlou masku smyjeme teplou vodou.

2

U normální pleti stačí olivový olej zaměnit stejným množstvím vlažného mléka. Pro mastnou až problematickou pleť volíme lehčí složení a to vlažnou vodu s 10 kapkami čerstvě vymačkané citronové šťávy.

Domácí drožďovou masku bychom neměli používat více jak 2krát týdně!

4


Tak co na to říkáte? Já jsem nadšená!  Člověk nemusí utrácet peníze za různé kosmetické přípravky, stačí zapátrat doma, prošmejdit lednici a během 5 minut máte vyrobenou pleťovou masku, peeling nebo domácí zábal na vlasy. K tomu si můžete ještě pustit oblíbené písničky, natáhnout se a jen tak relaxovat – téměř zadarmo a s dobrým pocitem.

Hezký zbytek neděle všem! ♥

 

Airbnb
share google+ facebook pinterest

Speak your mind   ( 7 )

Leave a Reply

Your email address will not be published

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.