PRYČ S JARNÍ ÚNAVOU

25 / 04 / 2017

Cítíte se unavení? Chybí vám energie a drive? Bojujete s leností, občasnou melancholií a depkou? Pokouší se o vaše tělo bacily? Tohle všechno má jednoho společného jmenovatele – jarní únavu. Všichni se s ní po zimě setkáváme, ale jak se jí vlastně vyhnout?


VITAMÍN D A ČERSTVÝ VZDUCH

Postavte se únavě a vydejte se na procházku. Tělo po zimě hlásí nedostatek vitaminu D a ten nejsnadněji doplníte ze slunečních paprsků. Kromě vitaminu D má sluneční záření vliv i na tvorbu hormonu serotoninu, který se při nedostatku projevuje smutkem. Takže pokud chcete zabít dvě mouchy jednou ranou (myšleno – doplnit vitamin D a načerpat dobrou náladu), vyrazte do přírody na pěkně dlouhou túru. Bude vám nádherně, to mi věřte. 🙂


JÍDELNÍČEK PLNÝ BAREV A VITAMÍNŮ

Jak se říká: „Ve zdravém těle zdravý duch“. V rámci prevence proti jarní únavě byste neměli zapomínat ani na svůj jídelníček. Měl by být zdravý, lehký, vyvážený a pestrý. Dopřejte si proto více zeleniny (zejména listové), ovoce, luštěnin a ořechů. Na hutná, těžká a smažená jídla raději zapomeňte, ta dávají vašemu trávení akorát zabrat.

TIPY: ovocné šťávy, smoothie, zeleninové a ovocné saláty, zeleninové polévky, pokrmy z luštěnin atd. 


PIJTE VODU, PIJTE PITNOU VODU, PIJTE VODU A NEPIJTE RUM

S vyváženým jídelníčkem by měl jít ruku v ruce i dostatečný pitný režim. Ale pozor, káva a alkohol se do pitného režimu nepočítají. Tak a teď ruku na srdce, kolik tekutin denně vypijete? Ideální je čistá neperlivá voda, ovocné a zeleninové šťávy a nebo bylinkové čaje. Nedostatek tekutin může mít za následek nejen bolest hlavy, ale i celkovou únavu.   

Řiďte se tedy panem Nohavicou – pijte vodu a pijte jí dost! 🙂 HÝBEJTE SE!

Chápu, že při pocitech únavy nemáte na cvičení vůbec náladu ani sílu, ale pohyb je prostě základ a tělo ho potřebuje. Nemusíte dřít dvě hodiny ve fitku, stačí svižná půl hodinová procházka nebo několik uplavaných bazénů. Důležité je, najít takový sport, který vás bude bavit. Postupem času zjistíte, že pravidelný pohyb vám vrací energii a elán, zlepšuje kondici a zbavuje vaše tělo stresu.


NO STRESS

Lehce se to řekne, ale hůř koná. I přesto je potřeba stres minimalizovat! Během jara je na všechny vyvíjen poměrně velký tlak (přechod na letní čas, daňová přiznání, maturity, spousta povinností atd.), proto se snažte do svého volného času zapojit jakékoliv příjemné aktivy. A zde platí jedno pravidlo: “Co vás uvolní a je vám milé, to vám dobije energii.” Jak zvládáte jarní únavu vy a co vám na ni funguje? Napište mi! ♥

Airbnb
share google+ facebook pinterest

Speak your mind   ( 2 )

Leave a Reply

Your email address will not be published

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.