ZIMNÍ PÉČE O PLEŤ + ŠLEHANÉ MÁSLO S ČERVENÝM POMERANČEM

20 / 10 / 2016

Kosmetické přípravky, které používáte v létě, nyní s klidem ukliďte. Přicházejí totiž na řadu hutné a výživné krémy nebo másla, která mají za úkol vaši pleť ochránit a vyživit. Lehké a rychle vstřebatelné krémy by mohly být v tomto období pro vás bohužel nedostačující a pleť by tak mohla začít strádat. Vítr, déšť a zima se mohou na vaší pokožce pěkně podepsat, takže nic neponechejte náhodě.


Jak vyzrát nad podzimním i zimním počasím?

Krok první – hydratace
Každá pleť potřebuje vodu, ať už mastná, nebo suchá a citlivá. Během každodenní péče tedy používejte hydratační produkt – třeba krém. Nezapomínejte ani na vnitřní hydrataci, ideální je voda nebo čaj. Svařák a káva se bohužel nepočítá. 🙁 Nedostatečné množství tekutin může způsobit, že vaše pleť bude suchá, napjatá a šupinatá.

• Krok druhý – ochrana a výživa
Při nepříznivém počasí je důležitá nejen hydratace, ale i ochrana a výživa. Ochranný krém vytváří na pleti vrstvu, která ji dokáže ochránit před nepříznivými vlivy počasí. Pokud však kůže nebude dostatečně ochráněna a vyživena, může dojít k dehydrataci, vysušení a zčervenání.

Vhodnými ingrediencemi jsou v tomto období výživná másla a přírodní oleje.

⇒bambucké máslo, kakaové máslo, mandlový olej, šípkový olej, makový olej, konopný olej, rakytníkový olej, jojobový olej, sezamový olej, trnkový olej, meruňkový olej, makadamiový olej

⇒pro podzimní i zimní období jsou i mimo jiné vhodné citrusové esenciální oleje (např. limetka, pomeranč, grep, mandarinka..), naopak se nedoporučuje používat oleje, které ochlazují (např. máta, eukalyptus…)

Při večerní péči by měla být pleti dodána především výživa, aby se pokožka mohla během noci regenerovat a obnovovat. Vybírejte proto krémy mastnější, hutnější a výživnější. Samozřejmě vždy záleží i na konkrétním typu pleti, na to nezapomínejte. 🙂


Pokud jste ještě nenašli svého “hrdinu”, který by bojoval za vaši pokožku proti nepřízni počasí, zkuste si připravit tohle úžasné šlehané máslo! 🙂

Šlehané tělové máslo s červeným pomerančem

Na cca 100 ml budete potřebovat:

Suroviny jsem nakoupila tady ⇒ www.domaci-kosmetika.eu

Nejprve si připravte všechny potřebné suroviny a ujistěte se, že máte nádoby/metličku/lžičku/stěrku pečlivě vyčištěné. Poté můžete přikročit k samotné výrobě. Jako první si nechte ve vodní lázni rozpustit bambucké máslo.

K rozpuštěnému máslu přidejte jojobový olej a vše zamíchejte. Celou směs přelijte do vyšší nádoby a dejte na chvíli do mrazáku, dokud neztuhne na lehké promáčknutí prstem. Mně stačilo na ztuhnutí necelých 9 minut, ale určitě je dobré nádobu průběžně kontrolovat (třeba po 4 minutách).

Jakmile je směs ztuhlá, můžete začít se šleháním. Šlehejte přibližně 13-15 minu, dokud nebude směs krásně našlehaná a nadýchaná. Mezi šleháním dělejte krátké pauzy. Na závěr přidejte esenciální oleje a vitamin E a ještě pořádně prošlehejte.

A máte hotovo! 🙂

kolážzm

Použité suroviny jsem vybírala s ohledem na roční období.

  • Bambucké máslo má hojivé účinky, pokožku zklidňuje, chrání a vyživuje.
  • Jojobový olej chrání před dehydratací a tvorbou vrásek, pokožku zklidňuje a změkčuje.
  • Vitamin E má znamenité antioxidační ochranné vlastnosti.
  • EO červený pomeranč navozuje dobrou náladu, osvěžuje a je vhodný při únavě.
  • Parfémový olej vanilka působí antidepresivně, mírní napětí a navozuje pocit bezstarostnosti.

3


Mějte krásný podzim a hýčkejte svoje tělo! 🙂

Airbnb
share google+ facebook pinterest

Speak your mind   ( 2 )

Leave a Reply

Your email address will not be published

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.