DOMÁCÍ TĚLOVÝ PEELING S VŮNÍ PERNÍČKŮ

09 / 02 / 2017

Některé věci je prostě zbytečné kupovat. Třeba tělový peelingJeho výroba vám zabere max. 5 minut a cena?! Ta je opravdu zanedbatelná. Základem každého peelingu je olej (olivový, mandlový, kokosový atd.), který má za úkol udělat vaši pokožku vláčnou. Další nezbytnou přísadou je brousící složka (cukr, himalájská sůl, rozemletá káva, rozdrcená jadérka nebo vločky atd.), která pomůže odstranit odumřelé buňky. Výsledkem peelingu by měla být obnovená, okysličená, jasná a hebká pokožka. 🙂


 

Co si připravit:

  • čistou a uzavíratelnou sklenici
  • cukr (klasický nebo třtinový) cca 1/2 hrnku
  • rozpuštěný kokosový olej cca 1/4 hrnku
  • rozdrcenou směs koření (1 hřebíček – 1 nové koření – špetka muškátového oříšku – větší špetka skořice)

Jak postupovat:

Domácí peeling patří asi k nejjednodušším kosmetickým počinům. Celá výroba spočívá v prostém smíchání a naplnění. To je opravdu vše! Poměry surovin nejsou rozhodně striktní, olej i cukr můžete přidávat podle svého uvážení.

Jak tělový peeling používat?

Před samotným použitím je vhodné pleť nahřát (např. teplou sprchou), aby se póry lépe otevřely a následně vyčistily. Peeling naneste na kůži a několik minut ji jemně masírujte, poté pokožku důkladně opláchněte. Na závěr je dobré použít vyživující krém.

Peeling aplikujte podle typu své pleti. Mastná pokožka zvládá peeling 1x týdeň, suchá raději 1x za 2-3 týdny.


Peelingů existuje nekonečné množství. Můžete měnit oleje, vybírat mezi solí, cukrem, mletou kávou nebo rozdrcenými semínky, přidávat vonné esence, vitamin E atd. Stačí popustit uzdu své fantazii.

Zkusili jste si už někdy vyrobit vlastní peeling? Pokud ne, je právě na čase vyzkoušet tenhle easy recept – budete vonět po perníčcích a pokožku budete mít jako v bavlnce. 🙂

Mějte hezký večer! ♥

Airbnb
share google+ facebook pinterest

Speak your mind   ( 0 )

Leave a Reply

Your email address will not be published

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.