EASY ODLIČOVAČ

23 / 06 / 2017

Máme za sebou druhý letní den, i když počasí nasvědčuje tomu, že opravdové léto přišlo už před pár týdny. V těchto dnech nemá cenu tělo (pokožku) zatěžovat miliony kosmetických přípravků – opravdu používejte jen to nejnutnější. 🙂 Sama na sobě pozoruji, že si v poslední době vystačím pouze s krémem, odličovačem, deodorantem, lehkou vůní, řasenkou, tužkou a stíny na obočí. Jak se říká: “Méně je někdy více!”.

Co se týče odličování, vrátila jsem se ke starému dobrému dvoufázovému odličovači, který mě naučily na kosmetickém workshopu holky z Lišky Mazaný (článek o workshopu najdete tu). Nejenže je přírodní, bez jediné špetky chemie a jednoduchý na výrobu, navíc díky mandlovému oleji ve spojení s růžovou vodou se po odlíčení nemusíte již více mazat. A jaká je pleť ráno? Krásně vláčná bez jediné šupinky!

A co na takový odličovač budete potřebovat?

  • růžovou vodu (tu)
  • mandlový olej lisovaný za studena (tu)
  • 100 ml lahvičku (tu)

(všechny suroviny jsem nakoupila na webu Kosmetika Hrou)

kolážA

Postup je jednoduchý. Čistou lahvičku naplňte ze 3/4 růžovou vodu. Nakonec přilijte mandlový olej, který vytvoří na hladině růžové vody vrstvu 1-1,5 cm. Hotový odličovač skladujte v chladu (ideálně v lednici). Nejenže prodloužíte životnost růžové vody, ale získáte i příjemně chladivý odličovač, což určitě oceníte obzvlášť v létě.

Tato dvoufázová odličovací voda je vhodná zvláště pro citlivou a suchou pleť. Pokud máte jiný typ pleti, lze odličovací vodu namíchat z jiných surovin (např. pro mastnou a aknózní pleť se hodí květová voda ze slaměnky nebo neroli + avokádový olej atd).

Pokud by vás dvoufázová odličovací voda zaujala a nevíte si rady se surovinami, neváhejte kontaktovat Judit z Kosmetiky Hrou. Kontakt nebo odkaz na fb najdete na jejích stránkách – tu.

A teď pár informací k použitým surovinám:

→ růžová voda napomáhá k regeneraci pleti, zklidňuje ji, zabraňuje projevům stárnutí, je osvěžující a krásně voní

→ mandlový olej změkčuje a zvláčňuje pokožku, vyživuje, dobře se vstřebává, je velmi vhodný pro suchou až velmi suchou pleť

Jelikož je celý článek o odličování, bylo by vhodné zmínit i samotné pomůcky k odličování – tampony.

A to bych nebyla já, abych si na vás něco nevymyslela. Přemýšlely jste někdy nad tím, kolik za rok vyhodíte použitých odličovacích tamponů? Jsou to jednoduché počty – rok má 52 týdnů, běžný pracovní týden má 5 dní. Budeme počítat, že se odličujete pouze v pracovní dni a na 1 odlíčení použijete 2-3 tampony.

52 týdnů * 5 pracovních dní = 260 * 2 odličovací tampony = 520 tamponů (v případě použití 3 tamponů je celkové množství 780 tamponů ročně)

A to jsem počítala minimum. Většina z nás se samozřejmě líčí i o víkendu.

Zdá se vám to hodně? Mně ano! Jednoduchým krokem, jak snížit svoji ekologickou stopu, je začít používat znovupoužitelné pratelné odličovací tampony. Další možností je použití přírodních mořských houbiček (tu) v kombinaci s vhodným odličovacím prostředkem (např. odličovací gel nebo pěna).

Co se týče znovupoužitelných odličovacích tamponů, sepsala jsem pro vás malé shrnutí:

  • Kde je seženete? Např. na webu Fler.cz, Kosmetika Hrou (tu), Vilibaldo.cz (tu) a nebo pokud se kamarádíte s šicím strojem, není nic jednoduššího, než si je ušít.
  • Jak je máte udržovat? Bez obav je perte na 40°-60° v síťce na jemné prádlo.
  • Jakým materiálům dát přednost? Vybírejte jednoznačně 100% (Bio) bavlnu, bambus, konopí.

A jak jste na tom vy s odličováním? Vyzkoušely jste někdy nějaké alternativy?

Mějte krásný víkend a nezapomeňte, že i…

“a small change can make a big difference!” ♻

 

Airbnb
share google+ facebook pinterest

Speak your mind   ( 2 )

Leave a Reply

Your email address will not be published

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.