BE GREEN /ZELENEC/

14 / 06 / 2017

kol

Zelenec. Vděčná a nenáročná pokojovka, která udělá radost jak zkušeným pěstitelům, tak úplným amatérům. Jediné, co potřebuje, je trochu světla a občasnou zálivku. Víc si s ní nemusíte lámat hlavu… 🙂 Zelenci se bude líbit na skříni, v závěsném květináči i na okenním parapetu. Dospělá a spokojená rostlina vás odmění bohatými dlouhými listy a drobnými bílými kvítky.


Koláž2

Pokud byste se o Zelenci chtěli přeci jenom dozvědět více, čtěte dál. ↓

SVĚTLO 

Co se týče světla, zvládne Zelenec jak plné slunce, tak mírný stín. Nejlépe se mu však bude dařit na velmi světlém místě.

ZÁLIVKA

Pokud zapomenete Zelenec zalít, nic se neděje – hlavu vám neutrhne. Je to naopak lepší varianta, než kdybyste Zelenec přelili. Tahle pokojovka si totiž ve svých listech a kořenech shromažďuje vodu. Co má ale Zelenec rád, je vlhko. Takže roste, roste a roste! 

ZEMINA

Zelenci postačí obyčejná zemina pro pokojovky. Dospod nádoby je dobré umístit drenáž z kamínků pro případné přemokření. Pokud byste chtěli Zelenci udělat “jó” velkou radost, jednou ročně ho přesaďte (ideálně na jaře). Bude se mu dařit a poroste jako z vody…

MNOŽENÍ

Zelenec můžeme množit dvěma způsoby – pomocí trsů a nebo šlahounů. Trsy kdykoliv během roku (kromě zimy) oddělte od hlavní rostliny a nechte ve vodě zakořenit. To samé platí pro šlahouny, které stačí odstřihnout od hlavní rostliny (viz fotky).  Jakmile malé sazenice pustí kořínky, můžete je zasadit do květináče (ideálně po více kusech). 

NEMOCI

Zelenec může trpět na zahnědlé a zaschlé konce listů. Důvodem je příliš suchý vzduch (např. ústřední topení). Rostlinu je tedy vhodné často rosit.  

A na závěr – největší highlightem téhle pokojovky je, že umí dokonale vyčistit vzduch od různých škodlivin a mikroorganismů, takže ZELENEC do každé rodiny! 😉


PS: Kdo by chtěl sazeničku, nechť se přihlásí! 🙂 ?

Airbnb
share google+ facebook pinterest

Speak your mind   ( 2 )

Leave a Reply

Your email address will not be published

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.