KEEP IT CLEAN!

27 / 06 / 2016

IMG_2562

To si takhle jdete lesem a místo krásných hřibů nacházíte samé odpadky. Lahve, plechovky, obaly od jídla, ale i třeba dlaždičky nebo sutě. Proč ne, že jo?! Vždyť ono je hrozně těžký dát si tu „práci“ a náš vlastní odpad z lesa odnést nebo ještě lépe – vůbec ho tam nenosit! 

Bohužel se to netýká jen lesů… Stačí se jít projít po parku, kolem řeky nebo po horách. Na odpadky prostě narazíme téměř všude, což je špatně a je potřeba s tím něco dělat!

IMG_2704

IMG_2646


Jednou z možností je být příkladem – odpadky třídit a vyhazovat je tam, kam patří. To mnohdy ale nestačí a nezbývá nic jiného, než se aktivně zapojit a to tak, že odpadky uklidíme sami!


A přesně tohle si vzalo za své “KEEP IT CLEAN”, sdružení mladých lidí, kteří se odmítají smířit s odpadky v přírodě a bojují proti nim jakkoliv jen to jde. Na prvním místě jsou u nich samozřejmě samotné úklidy, ale ani osvětová činnost nezůstává pozadu. K osvětě využívají zajímavou grafiku, fotí různé fotoprojekty a nabízejí vlastní produkty (KiC popelníčky, kolekce Dobro na Zootu).

IMG_2559

IMG_2715

IMG_2660

A jak se vlastně ke KEEP IT CLEAN připojit? Úplně jednoduše!

⇒ Stačí vzít při nejbližší procházce ven tašku/pytel a vyčistit jakékoliv místo nebo se domluvit s pár přáteli a uspořádat úklidový den!

⇒ Pak můžete o sobě dát vědět fotkou na Instagramu a označit ji hashtagem #keepitcleanczech!

⇒ A nezapomeňte šířit myšlenku “Keep it clean” dál – i to se počítá!

IMG_2740

My jsme s Terkou v rámci focení vyčistily kus hudlického lesa (hurá) a co se týče mě, měla jsme z toho poměrně smíšený pocity. Na jednu stranu mě těšilo, že jsme pomohly a na druhou stranu jsem nedokázala pochopit, jak se někdo může chovat takhle neohleduplně!

IMG_2720

Budu ráda, když vás tímto článkem inspiruju a příště pomůžete třeba i vy, protože každý uklizený kus odpadu znamená čistější prostředí a to za to stojí!


Za fotky děkuju Terce! /Tereza Dudíková photography/

 

Airbnb
share google+ facebook pinterest

Speak your mind   ( 2 )

Leave a Reply

Your email address will not be published

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.