MINI PAVLOVA

10 / 04 / 2016

Pokud máte rádi pusinky, pak tenhle recept bude přesně pro vás. Tahle mini Pavlova je totiž spojení pusinky, šlehačky a ovoce. Dokonale se rozplývá na jazyku a věřte mi, že rozhodně nezůstanete u jedné.


Recept je jednoduchý a myslím si, že na něm není co zkazit. Hlavní roli tady hrají bílky, takže pokud vám doma při vaření nějaké zbydou, rozhodně je nevyhazujte #nowastefood a upečte si z nich tenhle vynikající dezert!

1

Budete potřebovat:

  • 3 bílky
  • 150 g moučkového cukru (ideálně prosít přes síto)
  • 1 rovnou lžíci kukuřičného škrobu
  • 2 lžičky vinného octa
  • vysokoprocentní šlehačku
  • ovoce – ideálně kyselejší (já použila borůvky a lehce nakyslý domácí meruňkový kompot)

Postup:

Nejprve si předehřejte troubu na 150°C. Bílky šlehejte se špetkou soli do hustého sněhu při pomalých až středně rychlých otáčkách. Následně k bílkům přisypávejte po částech moučkový cukr a šlehejte na vyšší otáčky. Moučkový cukr musí být dobře zašlehaný. Nakonec přidejte kukuřičný škrob, vinný ocet a lehce promíchejte. Výsledná hmota by měla být lesklá, pevná a měla by tvořit špičky! POZOR abyste sníh nepřešlehali!

Pomocí lžíce tvořte bochánky o průměru 5-7 cm a uprostřed vytvořte důlek, aby šlehačka na pusince lépe držela. Pokud chcete mít pusinky stejně velké, můžete si na pečící papír předkreslit kolečka. Vložte do předehřáté trouby a ihned teplotu stáhněte na 120°C. Pečte (sušte) přibližně 50-60 minut, upečené pusinky nechte ve vypnuté a pootevřené troubě vychladnout. Pavlova by měla být ve výsledku křupavá, ale uprostřed vláčná. Doba pečení je orientační, každá trouba peče jinak. 🙂

Hotovou Pavlovu ozdobte ušlehanou šlehačkou, ovocem a ihned podávejte.

3

Hezkou neděli všem! 🙂

Airbnb
share google+ facebook pinterest

Speak your mind   ( 3 )

Leave a Reply

Your email address will not be published

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.