PODZIMNÍ VÝZVA / HORKÁ ČOKOLÁDA

20 / 11 / 2016

Kdyby vám dal někdo na výběr, dali byste si raději tabulkovou čokoládu (jakoukoliv) nebo horkou čokoládu? *

Já vím, je to hrozně “důležitá” otázka, ale zajímalo by mě to, protože pokud jde o mě, horkou čokoládu neodmítnu nikdy, ale klasická čokoláda mě docela nechává v klidu. Zvláštní…


V zimních měsících si horkou čokoládu dopřávám s radostí a bez výčitek. Vždycky si tak říkám, že to moje tělo asi potřebuje a nebo že bude tuhá zima (někdy i obojí). No co, člověk by se neměl pořád držet zkrátka. 🙂 A jelikož je mi jasné, že horká čokoláda není žádná dietní záležitost, pasuji ji svoji větou “Dáte mi tam ještě kopeček šlehačky, prosím?” na kalorickou bombu číslo jedna! Za tuhle větu si ale vždycky vysloužím úsměv…:) asi si říkají: “No, konečně holka, která nedrží dietu!”.

Problém je v tom, že jsem zatím NIKDY (do slova a do písmene!) nedostala takovou čokoládu, která by stála za vyprávění! A že jsem jich měla hodně. Jedna byla jako pudink a druhá jako předražená-instatní-rádoby-horká-čokoláda. Děkuji pěkně! A tak jsem vzala osud do svých rukou, protože čekat do “100 let” na TOP HORKOU ČOKOLÁDU se mi opravdu nechtělo.

A jak to vlastně celé dopadlo? S trochou kvalitních surovin jsem vykouzlila naprosto excelentní horkou čokoládu! Třikrát hurá!

 

Pokud vás taky nebaví instantní čokolády, zkuste tuhle mojí. 😉

⇒ na 2 porce / 2 menší hrnečky budete potřebovat:

  • 100 g kvalitní vysokoprocentní čokolády
  • 100 ml 33% smetany
  • 250 ml plnotučného mléka
  • 2 lžičky domácího vanilkové cukru
  • špetku skořice
  • (kvalitní hořké kakao na posypání, lžíce ušlehané smetany na ozdobu – není nutné) 😉

Čokoládu nalámejte do rendlíku a nechte ji se smetanou rozpustit. Průběžně míchejte! K rozpuštěné čokoládě přidejte vanilkový cukr, špetku skořice, plnotučné mléko a vše nechte hezky spojit. Podávejte horké. 🙂

PS: Všechno má svoji daň, takže po téhle horké čokoládě si “naordinujte” hezky dlouhou a svižnou procházku!

Krásnou neděli. ♥

Airbnb
share google+ facebook pinterest

Speak your mind   ( 3 )

Leave a Reply

Your email address will not be published

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.