SNĚŽENKY A MACHŘI V ALPÁCH

05 / 03 / 2016

Dneska je to přesně týden, co jsme se vrátili z hor a já se konečně dostala k tomu, abych vám o našem výletu do rakouských Alp napsala. Je to teprve druhý rok, co lyžuju a hrozně jsem si to oblíbila. Ani “pár” počátečních pádů a bolavé nohy mě od lyžování neodradily.  Ba možná naopak, lyžování je super a když si k tomu přidáte ještě nádherné Alpy, je to prostě krása! A za tohle všechno patří velké díky (a velká pusa) mému příteli, který mě k lyžování přivedl a měl se mnou velkou trpělivost! Děkuju!

DSC_6670

DSC_6618koláž

Cesta do rakouského Leogangu ubíhala jako po másle, ale to by jsme nebyli my, aby nás nečekalo pár překážek. Začalo to v Českých Budějovicích, kdy náš kamarád zjistil, že nemá lyžařskou bundu! No, díky bohu, že 5 minut na to jsme narazily na velkou prodejnu sportovních potřeb, takže překážka č. 1 – vyřešena. Následovalo zjištění, že někdo z naší výpravy zapomněl důležité léky doma. Hmm, tady už přestává veškerá legrace! (dlouhé povzdychnutí) Naštěstí se všechno vyřešilo a my se mohli těšit na týdenní odpočinek v krásné horské chatě. Počasí nám až na jeden upršený den přálo, ale to už uvidíte na fotkách. Já se těch výhledů nemůžu furt nabažit.

DSC_6645koláž

DSC_6663

A teď vám trošku potrápím chutě! 🙂 Na jídle jsme nešetřili, jak je naším zvykem. Dovolenou si člověk musí užít ve všech směrech, že jo?

DSC_6653 koláž

bílé klobásky se zelím a rakouským pečivem – homemade oběd při mé jednodenní chřipce // rakouský Germknödel (kynutý knedlík s povidly, mákem, cukrem a vanilkovou omáčkou)

 

DSC_6688 koláž

DSC_6673

DSC_6679

Aby to nevypadalo všechno tak idylicky, potrápila mě na horách jednodenní rychlo-chřipka nebo co to bylo. Takže horký čaje, studený zábal na krk (fuj) a ležet! A jelikož má člověk hledat na všem špatným i to dobrý, mohla jsem si alespoň jeden den pořádně poležet,  dočíst knihu do čtenářské výzvy a zkouknout pár filmů. Aby mi to nebylo líto, vymyslel přítel na poslední den výlet jenom pro nás dva. A že to byl pořádný výlet – jeli jsme přes 2 města a najezdili jsme za celý den 54 km. Ufff, nohy dostaly zabrat, ale krásně jsme to zvládli.

DSC_6678

DSC_6680

DSC_6686

WP_20160222_10_32_25_Rich_LI

Podrženo, sečteno – letošní hory byly úžasný a vůbec jsem se nenudili! 🙂 😀 Kdy že to jedeme na další?


A co vy? Lyžujete? Pochlubte se, kdo jste kde byli! Nebo radši dáváte přednost lenošení u moře?

Hezkou sobotu!

Airbnb
share google+ facebook pinterest

Speak your mind   ( 9 )

Leave a Reply

Your email address will not be published

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.