ZA LEPŠÍ DOMÁCNOST I.

09 / 03 / 2016

Letošní rok je pro mě trochu jiný, víc o přemýšlení – co je důležité, co chci dělat a co mě baví. V druhém příspěvku jsem vám psala o mém rozhodnutí a snaze žít ekologičtěji. Co se vlastně od té doby změnilo?! Odpad se snažím třídit poctivě, pěšky chodím co to jde, bio kosmetika pomalu nahradila tu dosavadní a koš na bio odpad už je na cestě. Ještě mám v záloze jednu věc, ale tu nebudu zatím prozrazovat, brzy se tu objeví. 🙂

DSC_6872

Moje “ekologická invaze” postihla i čistící prostředky! Nebudu vám ale tvrdit, že jsem jednoho milého rána všechny přípravky vzala a vyhodila do koše. To ne! Moje taktika spočívá v postupným nahrazováním ekologičtějšími verzemi. A ještě nejsem zdaleka u konce. 🙂 Možná že budu i jednou tak dobrá a tyhle ekologické čističe nahradím domácími. A zase bude o plasty méně! Ale to je ještě velký kus cesty přede mnou. 🙂

 

Teď si pojďme o nich něco říct, vezmeme to hezky zleva:

ECOVER – Na nádobí s grepem a zeleným čajem 1 l 

Je vyroben na rostlinné a minerální bázi, neobsahuje ropné složky a má nízkou toxicitu pro vodní svět. S tím souvisí i rychlá a úplná odbouratelnost. Dalším plusem je, že není testován na zvířatech a je vhodný pro citlivou pokožku. Uzávěr i lahev je 100 % recyklovatelná.

Cena: 95,-  /zakoupeno na www.zelenadomacnost.com/ Vyzkoušeno: Zatím ne, po vyzkoušení připíšu moje postřehy.


WINNI’S Sgrassatore – Odmašťovací prostředek 500 ml

Je hypoalergenní a plně rozložitelný, je účinný na všechny omyvatelné povrchy, nebyl testován na zvířatech, jeho obal je snadno recyklovatelný.

Cena: 60,- /zakoupeno na www.krasa.cz/ Vyzkoušeno: Ano, rozhodně doporučuju, poradí si i s tou největší napečenou špínou.


ALMAWIN – Čistič na okna a skleněné povrchy 500 ml

Čistič na skleněné a plastové povrchy, rychle schnoucí, neměl by zanechávat šmouhy. Produkty od této značky jsou vyrobeny z rostlinných surovin (převážně s certifikací Bio), neobsahují fosfáty, ropné látky, barviva a optická běliva, jsou 100% rozložitelné a nejsou testovány na zvířatech.

Cena: 98,- /zakoupen na www.krasa.cz/ Vyzkoušeno: Ano, doporučuju.


DSC_6885

Další na řadě jsou kuchyňské utěrky z cukrové třtiny Green Cane – 2 role

Tyto kuchyňské utěrky jsou velmi pevné a savé, jsou vyrobeny ze zbytků z cukrové třtiny (70 %) a bambusu. Aby byla zajištěna dostatečná jemnost a pevnost, je do utěrek přidáváno cca 30% certifikované buničiny, pěstované udržitelným způsobem. Utěrky jsou 100% a rychle rozložitelné, obal neobsahuje plasty – celofán je přírodního původu a je také kompostovatelný. Dále jsou utěrky bez barviv, vůní, ropných látek a pro bělení nebyl použit chlór.

Pozn.: Bez kuchyňských utěrek si to v kuchyni nedokážeme moc představit, tak aspoň trochu zelenější verze.

Cena: 99,- /zakoupeny na www.zelenadomacnost.com/

Na stejném principu jsou i kosmetické utěrky z cukrové třtiny Green Cane – 90 ks

Cena: 54,- /zakoupeny na www.zelenadomacnost.com/

DSC_6889


Kompostovatelné sáčky 10 l – 25 ks

Tyto sáčky jsou vhodné na bio odpad a jsou vyrobené z kukuřičného škrobu. Mezi jejich další vlastnosti patří: biorozložitelnost, poloprůhlednost, prodyšnost, pevnost, vodotěsnost, velká stabilita, odolnost proti protrhnutí a zdravotní nezávadnost. Nejlépe poslouží na odpad z kuchyně a zahrady.

Cena: 109,- /zakoupeny na www.zelenadomacnost.com/


DSC_6875

Jako bonus jsem si objednala tenhle parádní kartáč na zeleninu

Cena: 159,- /zakoupen na:  www.zelenadomacnost.com/

DSC_6878

Nákup na webu www.zelenadomacnost.com můžu jenom doporučit! Jedná se o rodinnou českou firmu, které není lhostejný stav životního prostředí kolem nás. Zásilka přišla zabalená do recyklovaného obalu a jako bonus jsem si mohla vybrat projekt, na který poputuje 5 % z ceny mé objednávky. Není to paráda?!

Pozn.: Vybrala jsem si projekt “Záchrana slepic z velkochovů”. 🙂

Tímto se veřejně připojuji k výzvě holek z MINTY FINTY /určitě se podívejte/ a na téma “Za lepší domácnost” budeme pokračovat příště. 🙂 Zelenějšímu úklidu zdar!

Airbnb
share google+ facebook pinterest

Speak your mind   ( 3 )

Leave a Reply

Your email address will not be published

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.