TAKOVÉ TO PŘÍRODNÍ BARVENÍ

20 / 05 / 2016

2

Žádné chemické přípravky, šampony apod.! S tímhle verdiktem jsem začala na začátku února a bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsem pro své vlasy mohla udělat. No jo, ale pak přišlo menší dilema – jak si nechemicky obarvit vlasy?! Roky jsem používala vymývatelný Color Shampoo od Palette a myšlenka, že budu zkoušet jinou barvu a ještě nechemickou, mi trochu naháněla hrůzu. Co když se to nepovede? Nebo to špatně chytne? Vím, že existuje spousta přírodních barev, ale já prostě nepatřím mezi experimentátory a ráda zůstávám u osvědčených věcí.

Dalším důvod, proč přejít na přírodní barvu byl fakt, že i když jsem používala vymývatelný šampon (nikoliv barvu!), konečky vlasů mi začínaly tmavnout a tmavnout, což jsem nechtěla. Nyní je mám prakticky tmavě hnědé – skoro čokoládové a to jsem používala odstín světle hnědý. Vtipné na tom je i to, že jsem si barvila pouze odrosty a celé vlasy jsem barvila tak jednou za půl roku.  Nedokážu si představit, jak bych vypadala po použití odstínu středně hnědý nebo čokoládový. To by se ze mě stala regulérní černovláska, což při mých světlých očích a pleti by nebyla žádná výhra. V neposlední řadě se mi párkrát stalo, že mi šampon začal na hlavě nepříjemně svědět a jednou mi dokonce naskákaly malé pupínky na krku. 🙁 To už je dost důvodů, proč dát chemickému barvení sbohem! 🙂

Pozn.: Bohužel mě “bůh obdařil” krásně nevýraznou hnědou, díky které vypadám jako šedá myš, takže to je ten hlavní důvod, proč si barvím vlasy!  #nespokojenazenska

No a abych se dostala k tomu hlavnímu, o čem dnešní článek bude. Čistě náhodou jsem v Rossmannu narazila na přírodní barvu Hennu, celá rozjásaná jsem si jí hned koupila a v duchu se modlila, aby to bylo ono! A řeknu vám, jsem maximálně spokojená a nehodlám jí z žádného důvodu měnit!

Tady je pár důvodů, proč ji vaše vlasy budou milovat:

  • podporuje přirozenou krásu vlasů a zároveň je chrání
  • je vhodná při alergiích kůže a nemocech vlasů
  • snižuje tvorbu lupů, třepení a lámání vlasů
  • barví vlasy šetrně a dlouhodobě
  • nenarušuje vlas
  • zamezuje předčasnému maštění vlasů
  • přispívá k výrazné regeneraci vlasů a jejich zpevnění
  • přirozeně se vymývá a nezanechává výrazné přechody
  • neobsahuje amoniak ani peroxid

Tyhle důvody nejsou žádný marketingový trik, jak vás nalákat ke koupi – opravdu to funguje! Hennu jsem použila třikrát a s výsledky jsem opravdu spokojená. Cena je také příznivá – cca 75,-, což není moc. 🙂

koláž

5

A teď jak je to s tím barvením:

Obsahem balení jsou dva sáčky s hennou v prášku (dohromady 33g), rukavice, čepice a návod. Hennu můžete použít jak k intenzivnímu barvení, tak k regeneraci a barvení nebo jen k regeneraci. U každého požadovaného účinku se liší jak teplota vody, tak doba působení a je na každém, pro co se rozhodne. 🙂 Já ji používám pouze na intenzivní barvení odrostlých vlasů.

S mamkou postupujeme následovně: nejprve si namočím vlasy a mírně je vysuším. Mezitím si mamka vysype hennu do mističky (neměla by být kovová), zalije ji 100 ml vroucí vody a důkladně rozmíchá do hladké pasty. Poté pokračuje natíráním na vlasy. Jakmile je barvení hotové, vlasy si překryju přiloženou čepicí a zabalím je do ručníku. Důležité je, aby vlasy zůstaly v teple! Doba působení u intenzivního barvení je 60 minut, poté si vlasy důkladně opláchnu a umyju šamponem.

7a

Upozornění:

⇒ Pokud si vlasy barvíte vlasy klasickou barvou (chemickou) a chcete přejít na hennu, je nutné dodržet 4 týdny odstup.

⇒ Výsledný odstín vždy závisí na vaší barvě.

⇒ Henna neumožňuje výrazné změny odstínu vlasů.

⇒ Nesmí se používat v kombinaci s chemickými přípravky – přeliv, trvalá!

⇒ Henna nemá zesvětlující účinky.

Musím se vám přiznat, henna má jedno mínus a to, že voní (spíš smrdí) jako usušené seno nebo bylinky – opravdu, nekecám! 😀 Poprvé jsem z toho byla mírně překvapená, ale teď už jsem si zvykla a není to nic tak hrozného. Také při vymývání to chce velkou trpělivost. Henna ve vlasech uschne a rozdrobí se, takže při smývání budete potřebovat více času než při normální barvě. Ale řeknu vám, tyhle mínusy jsou zanedbatelné ve srovnání s tím, jak je henna jinak úžasná! 🙂

Za mě – 10/10!

Více informací najdete na webu ⇒ http://www.henna.eu/


A tady je výsledek. 🙂 Až se zbavím postupným stříháním ztmavených konců, budu používat hennu na celé vlasy a věřím, že barva bude krásně celistvá a já spokojená!

koláž 2

Jak to máte s barvením vy? Už jste někdy vyzkoušeli hennu? Nebo jste se svými vlasy spokojení, aniž byste je museli barvit? Napište mi!

Hezký pátek a užijte si víkend!

Airbnb
share google+ facebook pinterest

Speak your mind   ( 1 )

Leave a Reply

Your email address will not be published

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.