VÝLETÍME: DRÁBSKÉ SVĚTNIČKY

15 / 05 / 2016

To už jsou dva týdny, co jsme byli na výletě?! Téééda, hrozně to letí! Tenhle výlet byl překvapení! Sama je mám moc ráda – hlavně ten pocit napětí, když nevím, co bude. 🙂 Připravila jsem svačiny, vytiskla mapu, objednala počasí a výlet mohl začít!

Počasí nám krásně vyšlo, opravdu bylo nádherně! Což samozřejmě přilákalo spouuustu lidí, ale co se dalo dělat. Když člověk chce, najde si to svoje klidný místo. A my ho taky našli – na jedné krásné vyhlídce.

DSC_7651

DSC_7664

DSC_7749

A co to vlastně Drábské světničky jsou?! ⇒Drábské světničky jsou bývalá skalní pískovcová pevnost, která patří k nejvyhledávanějším místům, a to především díky jejímu krásnému výhledu do okolní krajiny. Nacházejí se v chráněné krajinné oblasti Český ráj v okrese Mladá Boleslav. Drábské světničky představují soustavu světniček vyhloubených v sedmi izolovaných pískovcových blocích (až 15 metrů vysokých), oddělených úzkými průrvami a štěrbinami. Světničky byly vzájemně propojeny dřevěnými plošinami a mosty.

koláž

DSC_7694

DSC_7753

DSC_7706

DSC_7750

DSC_7722A

batoh – Herschel, mikina – H&M, džíny – Reserved, boty – Reebok Classic

Myslím, že moje překvapení se povedlo a všichni jsme byli nadšení (hlavně teda Sára – viz 2. fotka, ta výlety prostě miluje). Pokud máte rádi výlety a nevadí vám kopce a trocha šplhání – vřele doporučuji! Ty výhledy opravdu stojí za to! 🙂

TIP 1: Pokud si budete chtít udělat výlet do Drábských světniček, nechte to raději na pracovní dny. O víkendu je tam opravdu rušno!

TIP 2: Pokud zapomenete svačinu/pití nezoufejte! Na začátku trasy je malý kiosek, kde jsou připravení i na naše čtyřnohé miláčky. No a na konci trasy si můžete dát na posilněnou pivo nebo něco k jídlu na příjemné zahrádce v restauraci Na Krásné vyhlídce, takže hlady neumřete. 😉


Kudy do Drábských světniček?

Airbnb
share google+ facebook pinterest

Speak your mind   ( 2 )

Leave a Reply

Your email address will not be published

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.