KRÁSNÉ RUCE

29 / 03 / 2016

Dobře vypadající ruce a upravené nehty jsou základem a vizitkou každé z nás, proto bychom o ně měly co nejvíce pečovat. Zapomeňte na okousané nehty, suchou a popraskanou kůži… to se opravdu nenosí! A pokud si myslíte, že muži naše ruce nesledují nebo si jich nevšímají, tak jste vedle, jak ta jedle.

Pokožka našich rukou je dennodenně namáhána, ať už při mytí, úklidu a nebo jakékoliv jiné manuální práci. Také počasí a jeho změny na ni mají vliv. Základem krásných rukou je tedy manikúra, péče o nehtovou kůžičku a pravidelné mazání. Pokud se k tomu připojí přirozeně suchá kůže jako například u mě, je péče o pokožku rukou ještě důležitější.


1

Krémy na ruce plné chemikálií teď dejte stranou, ty naše ruce nepotřebují. Dneska si ukážeme, jak si vyrobit 100% přírodní krém/mast, který je díky složení spíše vhodný na večerní mazání.

Budete potřebovat:

  • 30 ml bio včelího vosku
  • 15 ml bio bambuckého másla
  • 15 ml kokosového oleje lisovaného zastudena
  • 50 ml bio pupalkové oleje
  • 5 kapek levandulového esenciálního oleje
  • menší odměrku (ideálně do 100 ml)
  • nádoby na 2 vodní lázně (jednu na rozehřátí ingrediencí a druhou na smíchání)
  • metličku
  • kelímek

Všechny potřebné ingredience seženete na internetu (např. EKOKOZAKosmetika hrou) nebo v obchodech se zdravou výživou. 🙂

Postup je následující:

Nejprve si umyjte ruce a připravte ingredience, aby měly pokojovou teplotu. Všechny nádoby, které budete používat, by měly být sterilizované (myčka, vyvaření). Vhodnější jsou nádoby ze skla nebo nerez oceli. Nyní máte přípravu hotovu a můžete se pustit do samotného “vaření”.  Do misky ve vodní lázni přidejte včelí vosk a počkejte, až se rozpustí. Jakmile je vosk v požadovaném množství rozpuštěný, přelijte jej do druhé nádoby ve vodní lázni. Takto postupujte i s bambuckým máslem a kokosovým olejem. V momentě, kdy máte vosk, bambucké máslo i kokosový olej rozpuštěný, přilijte pupalkový olej, sundejte z ohně a začněte jemně prošlehávat metličkou – ideálně 10 minut. Jakmile je krém částečně vychlazený, přidejte esenciální olej a ještě chvilku prošlehávejte. Na závěr krém nalijte do kelímku a nechte ztuhnout.

3A

Tento krém je trošku hutnější a pomaleji se vsakuje. Je tedy vhodnější na večer a na suchou až velmi suchou pokožku. Pokud máte ruce po jarním úklidu suché a zbědované, namažte je večer tímto krémem, navlečte jemné bavlněné rukavice a ráno se probudíte s krásně jemnou a hebkou pokožkou. 🙂

5

Tohle moje kosmetické čarování není rozhodně poslední, do budoucna chystám ještě odlehčenou verzi na denní mazání. 😉


Tak co na to říkáte? Zajímáte se o složení vaší kosmetiky? Zkoušeli už jste si někdy něco sami vyrobit? 🙂 Dejte mi vědět!

Hezký první pracovní den všem! 🙂

Airbnb
share google+ facebook pinterest

Speak your mind   ( 3 )

Leave a Reply

Your email address will not be published

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.