CREPE SUZETTE

07 / 02 / 2016

Sladké, ulepené a francouzské. To jsou přesně palačinky crêpe suzette. Základem, tohoto klasického francouzského dezertu jsou palačinky, které doplňuje naprosto úžasná pomerančová omáčka! Kdybych věděla, jaká dobrota to je, udělala bych je rozhodně už dávno.

DSC_6332

Ale teď pojďme na recept. Suroviny jsou na 4 porce.

Na palačinky budete potřebovat:

  • 250 ml polotučného mléka
  • 2 vejce
  • špetku soli
  • 140 g hladké mouky
  • zhruba 100 g másla na smažení

Na omáčku si připravte:

  • 100 g másla
  • 100 g třtinového cukru
  • 2 pomeranče
  • 2 lžíce pomerančového likéru (Grand Marniere nebo pomerančový likér Cointreau, event. koňak)

V mléce rozmíchejte hladkou mouku, přidejte špetku soli a nakonec do těsta vmíchejte metličkou vejce. Mělo by vám vzniknout hladké těsto, které nechte přibližně 20-30 minut odpočinout.

Mezitím si oškrábejte z omytého pomeranče kůru a nakrájejte ji na tenké nudličky. Z pomeranče jsem použila větší polovinu jeho kůry. Dávejte si při loupání pozor, abyste nepoužili bílou část, ta je hořká. Z obou pomerančů vymačkejte šťávu.

Jakmile je těsto na palačinky odpočinuté, můžete začít s pečením. Rozehřejte si na pánvi trochu másla, těsto promíchejte a nalijte na pánev. Krouživými pohyby jej rozprostřete po celé pánvi, aby byly palačinky tenké. Opékejte na středním stupni z každé strany zhruba 1-2 minuty dozlatova. Hotové palačinky skládejte na sebe.

Na druhé pánvi si rozehřejte máslo, zasypte jej cukrem a míchejte, dokud se nerozpustí a nevznikne karamel. Poté přilijte pomerančovou šťávu, přidejte kůru a vařte 5-6 minut. V tuhle chvíli se vám karamel díky studenější pomerančové šťávě trochu srazí. Nebojte! Míchejte, míchejte a on se zase krásně rozpustí. Na závěr vlijte do omáčky likér a vypněte. Já jsem pomerančový likér bohužel nesehnala, ale nakonec jsem si vystačila s 1 lžící Amaretta. I tak to bylo výborné!

Takže pokud máte rádi brunche, dejte si na chvíli pauzu od typické anglické snídaně apod. a vsaďte na francouzskou klasiku. Nebudete litovat!

DSC_6318

Krásnou neděli všem!

Airbnb
share google+ facebook pinterest

Speak your mind   ( 4 )

Leave a Reply

Your email address will not be published

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.