VYROB SI SVÉ MÝDLO

03 / 02 / 2016

DIY je podle mě nejlepší způsob jak si odpočinout, vypnout hlavu a zaměstnat ruce. Řeknu vám, že občas je to fakt potřeba. Dneska vám ukážu, jak jsem se doma pustila do vyrábění glycerínového mýdla. Výhodou domácích mýdel je, že máte všechno pod kontrolou – je pouze na vás, co si do něj dáte.

DSC_6362

Na výrobu mýdla budete potřebovat:

  • mýdlový základ
  • misku
  • formičky (nejlepší jsou silikonové)
  • vonné silice
  • bylinky, koření atd.
  • barviva
  • špejli na míchání

A jak na to:

Mýdlový základ můžete rozpustit buď ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě. Dejte pozor, aby se vám voda nevařila. Mýdlo se rozpouští většinou při 80°C. Mýdlovou hmotu zbytečně nemíchejte, vytvořily by se na ní bublinky, které jsou nežádoucí. Já jsem mýdlovou hmotu rozpouštěla v mikrovlnné troubě na nižší ohřev. Hmota se nesmí vařit, takže dávejte pozor!

DSC_6372

Jakmile je hmota rozpuštěná, je na čase přidat přísady – vonné silice (stačí pár kapek, já jsem použila levanduli a citrón), barviva, bylinky a koření (u mě zvítězila levandule, měsíček lékařský a skořice), oleje (opatrně na množství, mýdlo by nemuselo ztuhnout), mořskou sůl nebo med.

Směs promíchejte lehce špejlí a poté ji nalijte do připravené formičky. Nejlepší jsou silikonové, protože mýdlo z nich jde nejlépe vyklopit. Pokud byste použili např. kelímek od jogurtu, je dobré jej lehce vymazat rostlinným olejem.

Tak a je hotovo, teď už jen nechte mýdlo ztuhnout. Doba tuhnutí závisí na velikosti formičky. U mě tuhnutí trvalo asi 15 minut. Jakmile je mýdlo ztuhlé, vyklopte jej a skladujte v suchu při pokojové teplotě!

Voilá a mýdlo je na světě!

Už jste někdy mýdlo vyráběli? Pokud ano, jaké kombinace jste vybrali?

DSC_6369


Všechny potřebné věci seženete tady.

 

Airbnb
share google+ facebook pinterest

Speak your mind   ( 12 )

Leave a Reply

Your email address will not be published

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.