JÍLOVÁ MASKA ANEB JAK NA CHVÍLI ZPOMALIT…

10 / 11 / 2017

Já vám nevím, ale mně ta dnešní doba přijde nějak uspěchaná. Člověk se pořád za něčím honí, v hlavě si pomyslně odškrtává splněné úkoly, které následně nahrazuje novými, moc přemýšlí, moc se informuje a ve výsledku má pocit, že toho stejně moc nestihl. Takový začarovaný kruh, řekla bych… Ale já to mám vlastně stejně. Jakmile mám volnou chvíli, přemýšlím, jestli bych neměla něco dělat, jestli mi něco neutíká. No a pak na konci dne zjistím, že jsem stejně všechno nestihla, že něco musím nechat na zítra a to hlavní, že jsem si třeba ani chvilku neodpočinula, nevzala knihu do ruky a nebo jen tak prachobyčejně nebyla.

A proč to vlastně píšu ke článku o jílové masce? Když se nad tím zamyslíme, ono to spolu trochu souvisí. Každý by si měl udělat pro sebe čas, zastavit se, nepřemýšlet a věnovat se chvíli jenom sobě. Tímto tedy vyhlašuji na dnešní večer one-hour-for-myself. Můžete dělat cokoliv, z čeho budete mít radost. Číst si knihu, aniž byste přemýšleli, co musíte zítra udělat. Pustit si film a nesledovat čas. Nebo si udělat masku, napustit vanu a relaxovat… možností je spousta.

A když už jsme u té masky, mám pro vás krátký “návod” na přírodní jílovou masku, která se hodí pro suchou a citlivou pleť. 

Množství vychází přibližně na 2 masky.

Ingredience:

/inspirace – Kosmetika hrou/

Postup: 

Do malé mističky vsypte bílý jíl neboli kaolín, přidejte destilovanou vodu, hydrolát a míchejte, dokud vám nevznikne dobře roztíratelná pasta. Poté přidejte mandlový a esenciální olej. Znovu promíchejte, výsledná směs musí být krásně hladká. Hotovou jílovou masku skladujte v čisté a uzavíratelné skleničce. 

PS: Při práci s jílem byste neměli používat kovové nádobí. 


Použití:

Masku naneste v silnější vrstvě na dobře vyčištěnou pleť. Vyhněte se očnímu okolí, kde je velmi citlivá pokožka a nechte zaschnout 10-15 minut, poté opláchněte vlažnou vodou. Jílovou masku byste neměli používat častěji než jednou týdně (platí pro suchou a citlivou pleť).


A teď pár informací k použitým surovinám:

bílý jíl je velmi jemný a má uklidňující účinky, je ideální pro citlivou nebo podrážděnou pokožku, suchou a zralou pleť 

Jíly se mezi sebou liší v síle a schopnosti vytáhnout nečistoty z naší pleti. Je tedy vhodné vybrat ten nejvhodnější dle typu pokožky (viz níže). Podle toho se také liší četnost použití masky (např. suchá pleť – max. 1x týdně, mastná pleť – 2x týdně, normální pleť – 2-3x týdně). Všeobecně mají jíly úžasnou absorpční schopnost – vsakují přebytečný tuk a maz, čímž zanechávají pokožku jasnější a hladší. Kromě toho také pomáhají dočasně zmenšit otevřené póry. Jílové masky můžeme míchat s různými přísadami, jako jsou med, mléko, různé esenciální oleje, výživné oleje, hydroláty atd. Vždy záleží na typu pleti! To je základ. 🙂

(suchá a citlivá pleť – rhassoul, bílý kaolín / mastná pleť se sklonem k akné – francouzský zelený, valchařská hlinka, rhassoul / normální pleť – francouzský zelený, rhassoul, bílý kaolín)

→ mandlový olej změkčuje a zvláčňuje pokožku, vyživuje, dobře se vstřebává, je velmi vhodný pro suchou až velmi suchou pleť

→ EO levandule má zklidňující, regenerační a antiseptické účinky

hydrolát (nebo bylinná voda) zvyšuje vlhkost pleti, jemně čistí, osvěžuje, tonizuje a přináší  příjemnou vůni


Mějte krásný večer a odpočívejte! V téhle uspěchané době je to potřeba…

Airbnb
share google+ facebook pinterest

Speak your mind   ( 0 )

Leave a Reply

Your email address will not be published

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.