TULIPÁNOVÁ

22 / 03 / 2016

Tak jsme se dočkali. JARO je tu! A jelikož mám na jaru nejradši květiny, připravila jsem si pro vás dneska takový jednoduchý návod, jak si vyrobit vázu z obyčejné sklenice nebo láhve.

2A

Budete potřebovat láhev, kterou je nutné před aplikací barvy otřít čističem na sklo nebo alkoholem, aby se zbavila mastnoty, dále pak houbičkuspeciální akrylové barvy – přesný název je “Cadence very chalky glass decor”. Tyhle barvy zanechávají na skle zvláštní povrch, který je ve výsledku sametově matný a lehce plastický. Pomocí této barvy a následného broušení lze také docílit vintage vzhledu.

Barvy jsem koupila v krámku s výtvarnými potřebami, ale bohužel jsem je nedohledala na žádném českém e-shopu, takže mi nezbývalo nic jiného, než trochu zapátrat. Naštěstí jsme je našla od jiného výrobce, ale na stejném principu a můžete je koupit buď tady a nebo tady.

4

Abych nezapomněla – kupte si ještě květiny, ať máte do vázy co dát. Já jsem zvolila tyhle krásný tulipány. ♥


A teď k samotnému postupu. Barvu si nalijte do nějaké plastové mističky – nejlépe takové, na které vám nezáleží. Houbičku namáčejte do barvy a “ťupkejte” s ní na sklenici, tak abyste docílili požadovaného vzhledu. Poté nechte láhev nějakou dobu zaschnout, stačí 10 min. Mezitím si rozpalte troubu na 180°C a následně láhev zapékejte 20 minut. Díky zapékání je láhev omyvatelná. Na lahvičce dokonce píšou, že se může dát do myčky. Další možností je postupné zasychání, které dle návodu trvá 21 dní (opravdu to tam tak je). Tento způsob je vhodný u věcí, které nelze dát do trouby. Zapečenou láhev nechte řádně vystydnout a poté můžete začít používat. 🙂

DSC_7266

Jak se vám to líbí? Já jsem spokojená! Váza je v hezkém kontrastu s šedou zdí a žluté tulipány v ní jenom svítí.


Desktop

další obrázky pro inspiraci – vše z Pinterestu
Airbnb
share google+ facebook pinterest

Speak your mind   ( 5 )

Leave a Reply

Your email address will not be published

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.